Advanced Custom Fields - en to ro_RO translation catalogue (897 entries)

en: %1$s must have a valid post ID.
ro_RO: %1$s trebuie să aibă un ID valid pentru articol.

en: %1$s must have term %2$s. | %1$s must have one of the following terms: %2$s
ro_RO[0]: %1$s trebuie să aibă termenul %2$s.
ro_RO[1]: %1$s trebuie să aibă unul dintre următorii termeni: %2$s.
ro_RO[2]: %1$s trebuie să aibă unul dintre următorii termeni: %2$s.

en: %d fields require attention
ro_RO: %d câmpuri necesită atenție

en: %s Archives
ro_RO: Arhive %s

en: %s Attributes
ro_RO: Atribute %s

en: %s Link
ro_RO: Legătură la %s

en: %s added
ro_RO: Am adăugat %s

en: %s field group duplicated. | %s field groups duplicated.
ro_RO[0]: %s grupul de câmpuri a fost duplicat.
ro_RO[1]: %s grupurile de câmpuri au fost duplicate.
ro_RO[2]: %s grupurile de câmpuri au fost duplicate.

en: %s field group synchronised. | %s field groups synchronised.
ro_RO[0]: %s grupul de câmpuri a fost sincronizat.
ro_RO[1]: %s grupurile de câmpuri au fost sincronizate.
ro_RO[2]: %s grupurile de câmpuri au fost sincronizate.

en: %s list
ro_RO: Listă cu %s

en: %s list navigation
ro_RO: Navigare în lista cu %s

en: %s post type created
ro_RO: Am creat tipul de articol %s

en: %s post type updated
ro_RO: Am actualizat tipul de articol %s

en: %s published privately.
ro_RO: Am publicat %s ca privat.

en: %s published.
ro_RO: Am publicat %s.

en: %s requires a valid attachment ID.
ro_RO: %s are nevoie de un ID valid pentru atașament.

en: %s requires at least %s selection | %s requires at least %s selections
ro_RO[0]: %s necesită cel puțin %s selectie
ro_RO[1]: %s necesită cel puțin %s selecții
ro_RO[2]: %s necesită cel puțin %s selecții

en: %s scheduled.
ro_RO: Am programat %s.

en: %s taxonomy created
ro_RO: Am creat taxonomia %s

en: %s taxonomy updated
ro_RO: Am actualizat taxonomia %s

en: %s updated.
ro_RO: Am actualizat %s.

en: %s value is required
ro_RO: Valoarea %s este obligatorie

en: '%s' is not a valid email address
ro_RO: „%s” nu este o adresă de email validă

en: (no label)
ro_RO: (fără etichetă)

en: (no title)
ro_RO: (fără titlu)

en: (this field)
ro_RO: (acest câmp)

en: + Add Field
ro_RO: + Adaugă Câmp

en: 1 field requires attention
ro_RO: Un câmp necesită atenție

en: <b>Error</b>. Could not connect to update server
ro_RO: <b>Eroare</b>. Conexiunea cu servărul a fost pierdută

en: <b>Error</b>. Could not load add-ons list
ro_RO: <b>Eroare</b>. Lista de suplimente nu poate fi încărcată

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
ro_RO: <b>Selectează</b> elementele pe care le <b>ascunzi</b> în ecranul de editare.

en: <strong>Error</strong>: %s
ro_RO: <strong>Eroare</strong>: %s

en: A descriptive summary of the taxonomy.
ro_RO: Un rezumat descriptiv al taxonomiei.

en: A descriptive summary of the term.
ro_RO: Un rezumat descriptiv al termenului.

en: A link to a %s.
ro_RO: O legătură la un %s.

en: A link to a post.
ro_RO: O legătură la un articol.

en: A new field for embedding content has been added
ro_RO: Un nou câmp pentru încorporarea conținutului a fost adaugat

en: A smoother custom field experience
ro_RO: O folosire mai ușoara a câmpurilor personalizate

en: ACF Blocks
ro_RO: Blocuri ACF

en: ACF PRO contains powerful features such as repeatable data, flexible content layouts, a beautiful gallery field and the ability to create extra admin options pages!
ro_RO: ACF PRO conține caracteristici puternice cum ar fi date repetabile, machete de conținut flexibil, un frumos câmp pentru galerie și puterea de a crea pagini administrative de opțiuni!

en: ACF now saves its field settings as individual post objects
ro_RO: ACF salvează acum setările câmpurilor ca fiind obiecte de tip articol individuale

en: Activate
ro_RO: Activează

en: Activate License
ro_RO: Activează Licența

en: Activate this item
ro_RO: Activează acest element

en: Active
ro_RO: Activ

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Activ <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Active <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Active <span class="count">(%s)</span>

en: Active taxonomies are enabled and registered with WordPress.
ro_RO: Taxonomiile active sunt activate și înregistrate cu WordPress.

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Add 'other' choice to allow for custom values
ro_RO: Adaugă 'Altceva' pentru a permite o valoare personalizată

en: Add / Edit
ro_RO: Adaugă/editează

en: Add Field
ro_RO: Adaugă câmp

en: Add Field Group
ro_RO: Adaugă un grup de câmpuri

en: Add File
ro_RO: Adaugă fișier

en: Add Image
ro_RO: Adaugă o imagine

en: Add Image to Gallery
ro_RO: Adaugă imagini în Galerie

en: Add New
ro_RO: Adaugă

en: Add New %s
ro_RO: Adaugă %s nou

en: Add New Field
ro_RO: Adaugă un nou câmp

en: Add New Field Group
ro_RO: Adaugă grup de câmpuri nou

en: Add New Item
ro_RO: Adaugă element nou

en: Add New Layout
ro_RO: Adaugă o Nouă Schemă

en: Add New Post
ro_RO: Adaugă articol nou

en: Add New Post Type
ro_RO: Adaugă un tip de articol nou

en: Add New Tag
ro_RO: Adaugă o etichetă nouă

en: Add New Taxonomy
ro_RO: Adaugă o taxonomie nouă

en: Add Or Remove Items
ro_RO: Adaugă sau înlătură elemente

en: Add Post Type
ro_RO: Adaugă un tip de articol

en: Add Row
ro_RO: Adaugă o linie nouă

en: Add Taxonomy
ro_RO: Adaugă o taxonomie

en: Add Your First Field
ro_RO: Adaugă primul tău câmp

en: Add Your First Field Group
ro_RO: Adaugă primul tău grup de câmpuri

en: Add Your First Post Type
ro_RO: Adaugă primul tău tip de articol

en: Add Your First Taxonomy
ro_RO: Adaugă prima ta taxonomie

en: Add fields to %s
ro_RO: Adaugă câmpuri la %s

en: Add layout
ro_RO: Adaugă Schema

en: Add or remove %s
ro_RO: Adaugă sau înlătură %s

en: Add or remove tags
ro_RO: Adaugă sau înlătură etichete

en: Add row
ro_RO: Adaugă linie

en: Add rule group
ro_RO: Adaugă un grup de reguli

en: Add title
ro_RO: Adaugă titlu

en: Add to gallery
ro_RO: Adaugă în galerie

en: Add-ons
ro_RO: Suplimente

en: Advanced
ro_RO: Avansate

en: Advanced Configuration
ro_RO: Configurare avansată

en: Advanced Custom Fields
ro_RO: Câmpuri Personalizate Avansate

en: Advanced Custom Fields PRO
ro_RO: Câmpuri Avansate Personalizate PRO

en: Advanced Settings
ro_RO: Setări avansate

en: All
ro_RO: Tot

en: All %s
ro_RO: Toate %s

en: All %s formats
ro_RO: Toate formatele %s

en: All 4 premium add-ons have been combined into a new <a href="%s">Pro version of ACF</a>. With both personal and developer licenses available, premium functionality is more affordable and accessible than ever before!
ro_RO: Toate cele 4 add-onuri premium au fost combinate într-o nouă <a href="%s">Versiune PRO a ACF</a>. Putând alege licența personală sau licența de developer, funcționalitatea premium este acum mai accesibilă ca niciodată!

en: All Items
ro_RO: Toate elementele

en: All Posts
ro_RO: Toate articolele

en: All Tags
ro_RO: Toate etichetele

en: All images
ro_RO: Toate imaginile

en: All post types
ro_RO: Toate tipurile de articol

en: All taxonomies
ro_RO: Toate taxonomiile

en: All user roles
ro_RO: Toate rolurile de utilizator

en: Allow Custom Values
ro_RO: Permite valori personalizate

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
ro_RO: Permite markup-ului HTML să fie afișat că text vizibil în loc să fie interpretat

en: Allow Null?
ro_RO: Permiți o valoare nulă?

en: Allowed file types
ro_RO: Tipuri de fișier permise

en: Alt Text
ro_RO: Text alternativ

en: Appearance
ro_RO: Aspect

en: Appears after the input
ro_RO: Apare după intrare

en: Appears before the input
ro_RO: Apare înainte de intrare

en: Appears when creating a new post
ro_RO: Apare la crearea unui articol nou

en: Appears within the input
ro_RO: Apare în intrare

en: Append
ro_RO: Adaugă după

en: Append to the end
ro_RO: Adaugă la sfârșit

en: Apply
ro_RO: Salvează

en: Archive
ro_RO: Arhivă

en: Archive Slug
ro_RO: Descriptor arhivă

en: Archives
ro_RO: Arhive

en: Archives Nav Menu
ro_RO: Meniu de navigare în arhive

en: Are you sure?
ro_RO: Sigur?

en: Attachment
ro_RO: Atașament

en: Attachments
ro_RO: Atașamente

en: Author
ro_RO: Autor

en: Automatically add &lt;br&gt;
ro_RO: Adaugă automat &lt;br&gt;

en: Automatically add paragraphs
ro_RO: Adaugă automat paragrafe

en: Back to all tools
ro_RO: Înapoi la toate uneltele

en: Basic
ro_RO: De bază

en: Basic Settings
ro_RO: Setări de bază

en: Before you start using the new awesome features, please update your database to the newest version.
ro_RO: Înainte de a începe să folosești uimitoarele funcții noi, te rungăm să actualizezi baza de date la o versiune mai recentă.

en: Below fields
ro_RO: Sub câmpuri

en: Below labels
ro_RO: Sub etichete

en: Better Front End Forms
ro_RO: Formulare Front End mai bune

en: Better Options Pages
ro_RO: Opțiuni mai bune pentru Pagini

en: Better Validation
ro_RO: O validare mai bună

en: Better version control
ro_RO: Un control mai bun al versiunii

en: Block
ro_RO: Bloc

en: Blocks
ro_RO: Blocuri

en: Browse Fields
ro_RO: Răsfoiește câmpurile

en: Bulk Actions
ro_RO: Acțiuni în masă

en: Bulk actions
ro_RO: Acțiuni în masă

en: Button Label
ro_RO: Buton Etichetă

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Center
ro_RO: Centru

en: Center the initial map
ro_RO: Centrează harta inițială

en: Changelog
ro_RO: Catalog schimbări

en: Character Limit
ro_RO: Număr limită de caractere

en: Check Again
ro_RO: Verifică din nou

en: Checked
ro_RO: Bifat

en: Child Page (has parent)
ro_RO: Pagină copil (are părinte)

en: Choice
ro_RO: Alegere

en: Choices
ro_RO: Alegere

en: Choose From Most Used
ro_RO: Alege dintre cele mai mult folosite

en: Choose from the most used tags
ro_RO: Alege dintre etichetele cel mai mult folosite

en: Class "%s" does not exist.
ro_RO: Clasa „%s” nu există.

en: Clear
ro_RO: Șterge

en: Clear color
ro_RO: Șterge culoarea

en: Clear location
ro_RO: Sterge Locația

en: Click the "%s" button below to start creating your layout
ro_RO: Apasă butonul  "%s" de mai jos pentru a începe să îți creezi schema

en: Click to initialize TinyMCE
ro_RO: Dă clic pentru a inițializa TinyMCE

en: Clone Field
ro_RO: Clonează câmpul

en: Close
ro_RO: Închide

en: Close Field
ro_RO: Închide câmpul

en: Close Modal
ro_RO: Închide fereastra modală

en: Close Window
ro_RO: Închide Fereastra

en: Close modal
ro_RO: Închide fereastra modală

en: Collapse Details
ro_RO: Restrânge detaliile

en: Color Picker
ro_RO: Selector de culoare

en: Color value
ro_RO: Valoare culoare

en: Comma separated list. Leave blank for all types
ro_RO: Listă separată prin virgulă. Lăsați liber pentru toate tipurile

en: Comment
ro_RO: Comentariu

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Conditional Logic
ro_RO: Condiționalitate logică

en: Connect selected terms to the post
ro_RO: Conectează termenii selectați la articol

en: Content
ro_RO: Conținut

en: Content Editor
ro_RO: Editor de conținut

en: Controls how new lines are rendered
ro_RO: Controlează cum sunt randate liniile noi

en: Copied
ro_RO: Copiat

en: Copy to clipboard
ro_RO: Copiază în clipboard

en: Create Terms
ro_RO: Creează termeni

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
ro_RO: Creează un set de reguli pentru a stabili ecranele de editare care vor folosi aceste câmpuri personalizate avansate

en: Create new post type
ro_RO: Creează un tip de articol nou

en: Create new taxonomy
ro_RO: Creează o taxonomie nouă

en: Created on %1$s at %2$s
ro_RO: Creat pe %1$s la %2$s

en: Current User
ro_RO: Utilizator curent

en: Current User Role
ro_RO: Rol utilizator curent

en: Current Version
ro_RO: Versiunea curentă

en: Custom Fields
ro_RO: Câmpuri personalizate

en: Custom Permalink
ro_RO: Legături permanente personalizate

en: Custom Query Variable
ro_RO: Variabilă personalizată pentru interogare

en: Custom slug for the Archive URL.
ro_RO: Descriptor personalizat pentru URL-ul arhivei.

en: Custom:
ro_RO: Personalizat:

en: Customise WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
ro_RO: Adaugă câmpuri puternice și intuitive pentru a personaliza WordPress.

en: Customise the map height
ro_RO: Personalizați înălțimea hărții

en: Customize WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
ro_RO: Personalizează WordPress cu câmpuri puternice, profesionale și intuitive.

en: Customize the map height
ro_RO: Personalizează înălțimea hărții

en: Customize the query variable name
ro_RO: Personalizează numele variabilei de interogare

en: Customize the query variable name.
ro_RO: Personalizează numele variabilei de interogare.

en: Customize the slug used in the URL
ro_RO: Personalizează descriptorul folosit în URL

en: Customize the slug used in the URL.
ro_RO: Personalizează descriptorul folosit în URL.

en: Database Upgrade Required
ro_RO: Este necesară actualizarea bazei de date

en: Date Picker
ro_RO: Selector de dată

[ctx: Date Picker JS closeText]
en: Done
ro_RO: Gata

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
ro_RO: Azi

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
ro_RO: Următor

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
ro_RO: Anterior

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
ro_RO: Săpt

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
ro_RO: Gata

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
ro_RO: Acum

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
ro_RO: Oră

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
ro_RO: Microsecundă

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
ro_RO: Milisecundă

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
ro_RO: Minut

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
ro_RO: Secundă

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
ro_RO: Selectează

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
ro_RO: Alege ora

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
ro_RO: Ora

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
ro_RO: Fus orar

en: Deactivate
ro_RO: Dezactivează

en: Deactivate License
ro_RO: Dezactivează Licența

en: Deactivate this item
ro_RO: Dezactivează acest element

en: Default
ro_RO: Implicită

en: Default Template
ro_RO: Șablon implicit

en: Default Term
ro_RO: Termen implicit

en: Default Value
ro_RO: Valoare implicită

en: Delay initialization?
ro_RO: Întârzii inițializarea?

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete Field Group
ro_RO: Șterge grupul de câmpuri

en: Delete Layout
ro_RO: Șterge Schema

en: Delete field
ro_RO: Șterge câmpul

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Discussion
ro_RO: Discuții

en: Display
ro_RO: Arată

en: Display Format
ro_RO: Format de afișare

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Download & Install
ro_RO: Descarcă & Instalează

en: Drag to reorder
ro_RO: Trage pentru a reordona

en: Duplicate
ro_RO: Fă duplicat

en: Duplicate Layout
ro_RO: Copiază Schema

en: Duplicate field
ro_RO: Copiază câmp

en: Duplicate this item
ro_RO: Fă un duplicat al acestui element

en: Easy Upgrading
ro_RO: Actualizare ușoară

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Edit %s
ro_RO: Editează %s

en: Edit Field
ro_RO: Editează câmpul

en: Edit Field Group
ro_RO: Editează grupul de câmpuri

en: Edit File
ro_RO: Editează fișierul

en: Edit Image
ro_RO: Editează imaginea

en: Edit Item
ro_RO: Editează elementul

en: Edit Post
ro_RO: Editează articolul

en: Edit Post Type
ro_RO: Editează tipul de articol

en: Edit Tag
ro_RO: Editează eticheta

en: Edit Taxonomy
ro_RO: Editează taxonomia

en: Edit field
ro_RO: Editează câmpul

en: Edit field group
ro_RO: Editează grupul de câmpuri

en: Elements
ro_RO: Elemente

en: Embed Size
ro_RO: Dimensiune înglobare

en: Enable Transparency
ro_RO: Activează transparența

en: Endpoint
ro_RO: Punct-final

en: Enter URL
ro_RO: Introdu URL-ul

en: Enter each choice on a new line.
ro_RO: Introdu fiecare alegere pe un rând nou.

en: Enter each default value on a new line
ro_RO: Introdu fiecare valoare implicită pe un rând nou

en: Error loading field.
ro_RO: Eroare la încărcarea câmpului.

en: Error uploading file. Please try again
ro_RO: Eroare la încărcarea fișierului. Te rog încearcă din nou

en: Error.
ro_RO: Eroare.

en: Escape HTML
ro_RO: Scăpare HTML

en: Excerpt
ro_RO: Rezumat

en: Exclude From Search
ro_RO: Exclude din căutare

en: Expand Details
ro_RO: Extinde detaliile

en: Export Field Groups
ro_RO: Exportă grupurile de câmpuri

en: Export File
ro_RO: Exportă fișierul

en: Exported 1 field group. | Exported %s field groups.
ro_RO[0]: Un grup exportat.
ro_RO[1]: %s grupuri exportate.
ro_RO[2]: %s de grupuri exportate.

en: Exported 1 item. | Exported %s items.
ro_RO[0]: Am exportat un element.
ro_RO[1]: Am exportat %s elemente.
ro_RO[2]: Am exportat %s de elemente.

en: Failed to import post types.
ro_RO: Importul tipurilor de articol a eșuat.

en: Failed to import taxonomies.
ro_RO: Importul taxonomiilor a eșuat.

en: Featured Image
ro_RO: Imagine reprezentativă

en: Feed URL
ro_RO: URL flux

en: Field
ro_RO: Câmp

en: Field Group
ro_RO: Grup de câmpuri

en: Field Group Title
ro_RO: Titlu grup de câmpuri

en: Field Groups
ro_RO: Grupuri de câmpuri

en: Field Keys
ro_RO: Chei câmp

en: Field Label
ro_RO: Etichetă câmp

en: Field Name
ro_RO: Nume câmp

en: Field Type
ro_RO: Tip de câmp

en: Field group activated. | %s field groups activated.
ro_RO[0]: Am activat grupul de câmpuri.
ro_RO[1]: Am activat %s grupuri de câmpuri.
ro_RO[2]: Am activat %s de grupuri de câmpuri.

en: Field group deactivated. | %s field groups deactivated.
ro_RO[0]: Am dezactivat grupul de câmpuri.
ro_RO[1]: Am dezactivat %s grupuri de câmpuri.
ro_RO[2]: Am dezactivat %s de grupuri de câmpuri.

en: Field group deleted.
ro_RO: Am șters grupul de câmpuri.

en: Field group draft updated.
ro_RO: Am actualizat ciorna grupului de câmpuri.

en: Field group duplicated. %s
ro_RO: Grupul de câmpuri a fost duplicat. %s

en: Field group linked successfully. | Field groups linked successfully.
ro_RO[0]: Am legat cu succes grupul de câmpuri.
ro_RO[1]: Am legat cu succes grupurile de câmpuri.
ro_RO[2]: Am legat cu succes grupurile de câmpuri.

en: Field group published.
ro_RO: Am publicat grupul de câmpuri.

en: Field group saved.
ro_RO: Am salvat grupul de câmpuri.

en: Field group scheduled for.
ro_RO: Am programat grupul de câmpuri.

en: Field group settings have been added for label placement and instruction placement
ro_RO: Setările grupului de câmpuri a fost adăugat pentru poziționarea etichitelor și a instrucțiunilor

en: Field group submitted.
ro_RO: Am trimis grupul de câmpuri.

en: Field group synchronised. %s
ro_RO: Grupul de câmpuri a fost sincronizat. %s

en: Field group synchronized. | %s field groups synchronized.
ro_RO[0]: Am sincronizat grupul de câmpuri.
ro_RO[1]: Am sincronizat %s grupuri de câmpuri.
ro_RO[2]: Am sincronizat %s de grupuri de câmpuri.

en: Field group title is required
ro_RO: Titlul grupului de câmpuri este obligatoriu

en: Field group updated.
ro_RO: Am actualizat grupul de câmpuri.

en: Field groups linked successfully.
ro_RO: Am legat cu succes grupurile de câmpuri.

en: Field moved to other group
ro_RO: Am mutat câmpul la un alt grup

en: Field type does not exist
ro_RO: Tipul de câmp nu există

en: Fields
ro_RO: Câmpuri

en: Fields can now be mapped to comments, widgets and all user forms!
ro_RO: Câmpurile pot fi acum mapate la comentarii, widget-uri sau orice alt formular creat de user!

en: File
ro_RO: Fișier

en: File Array
ro_RO: Tablou de fișiere

en: File ID
ro_RO: ID fișier

en: File URL
ro_RO: URL fișier

en: File name
ro_RO: Nume fișier

en: File size
ro_RO: Dimensiune fișier

en: File size must be at least %s.
ro_RO: Dimensiunea fișierului trebuie să aibă cel puțin %s.

en: File size must must not exceed %s.
ro_RO: Mărimea fișierului nu trebuie să depășească %s.

en: File size must not exceed %s.
ro_RO: Dimensiunea fișierului nu trebuie să depășească %s.

en: File type must be %s.
ro_RO: Tipul de fișier trebuie să fie %s.

en: Filter %s by date
ro_RO: Filtrează %s după dată

en: Filter %s list
ro_RO: Filtrează lista cu %s

en: Filter By Item
ro_RO: Filtrează după element

en: Filter Items By Date
ro_RO: Filtrează elementele după dată

en: Filter Items List
ro_RO: Filtrează lista cu elemente

en: Filter by %s
ro_RO: Filtrează după %s

en: Filter by Post Status
ro_RO: Filtrează după stare articol

en: Filter by Post Type
ro_RO: Filtrează după tipul de articol

en: Filter by Taxonomy
ro_RO: Filtrează după taxonomie

en: Filter by category
ro_RO: Filtrează după categorie

en: Filter by role
ro_RO: Filtrează după rol

en: Filter posts by date
ro_RO: Filtrează articolele după dată

en: Filter posts list
ro_RO: Filtrează lista cu articole

en: Filters
ro_RO: Filtre

en: Find current location
ro_RO: Găsește locația curentă

en: Flexible Content
ro_RO: Conținut flexibil

en: Flexible Content Field
ro_RO: Câmp cu conținut flexibil

en: Flexible Content requires at least 1 layout
ro_RO: Conținutul Flexibil necesită cel puțin 1 schemă

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
ro_RO: Pentru un control mai bun, poți specifica atât o valoare cât și o etichetă, de exemplu:

en: Form validation is now done via PHP + AJAX in favour of only JS
ro_RO: Validarea formularelor se face acum via PHP + AJAX în defavoarea numai JS

en: Forms
ro_RO: Formulare

en: Front Page
ro_RO: Pagina din față

en: Full Size
ro_RO: Dimensiune completă

en: Gallery
ro_RO: Galerie

en: General
ro_RO: Generale

en: Generate PHP
ro_RO: Generează PHP

en: Goodbye Add-ons. Hello PRO
ro_RO: La revedere Add-onuri. Salut PRO

en: Google Map
ro_RO: Hartă Google

en: Has any value
ro_RO: Are orice valoare

en: Has no value
ro_RO: Nu are o valoare

en: Height
ro_RO: Înălțime

en: Help & Support
ro_RO: Ajutor și suport

en: Hide on screen
ro_RO: Ascunde pe ecran

en: High (after title)
ro_RO: Mare (după titlul aricolului / paginii)

en: Horizontal
ro_RO: Orizontal

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
ro_RO: Dacă pe un ecran de editare apar mai multe grupuri de câmpuri, vor fi folosite opțiunile pentru primul grup de câmpuri (cel care are numărul de ordine cel mai mic)

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Image Array
ro_RO: Tablou de imagini

en: Image ID
ro_RO: ID imagine

en: Image URL
ro_RO: URL imagine

en: Image height must be at least %dpx.
ro_RO: Înălțimea imaginii trebuie să fie de cel puțin %d px.

en: Image height must not exceed %dpx.
ro_RO: Înălțimea imaginii nu trebuie să depășească %d px.

en: Image width must be at least %dpx.
ro_RO: Lățimea imaginii trebuie să aibă cel puțin %d px.

en: Image width must not exceed %dpx.
ro_RO: Lățimea imaginii nu trebuie să depășească %d px.

en: Import
ro_RO: Importă

en: Import / Export now uses JSON in favour of XML
ro_RO: Importul / Exportul folosește acum JSON în defavoarea XML

en: Import Field Groups
ro_RO: Importă grupuri de câmpuri

en: Import File
ro_RO: Importă fișier

en: Import file empty
ro_RO: Fișierul importat este gol

en: Imported 1 field group | Imported %s field groups
ro_RO[0]: Un grup importat
ro_RO[1]: %s grupuri importate
ro_RO[2]: %s de grupuri importate

en: Imported 1 item | Imported %s items
ro_RO[0]: Am importat un element
ro_RO[1]: Am importat %s elemente
ro_RO[2]: Am importat %s de elemente

en: Improved Data
ro_RO: Tipuri de Date imbunătățite

en: Improved Design
ro_RO: Design îmbunătățit

en: Improved Usability
ro_RO: Folosire Facilă

en: In the editor notice after an item is updated.
ro_RO: În notificarea din editor după ce un element este actualizat.

en: In the editor notice after publishing a private item.
ro_RO: În notificarea din editor după publicarea unui element privat.

en: In the editor notice after publishing an item.
ro_RO: În notificarea din editor după publicarea unui element.

en: In the editor notice after scheduling an item.
ro_RO: În notificarea din editor după programarea unui element.

en: Inactive
ro_RO: Inactiv

en: Including the popular Select2 library has improved both usability and speed across a number of field types including post object, page link, taxonomy and select.
ro_RO: Includerea popularei librării Select2 a îmbunătățit folosirea dar și viteaza pentru un număr ridicat de tipuri de câmpuri care includ, obiectele articol, legătura paginii, taxonomia și selecția.

en: Incorrect file type
ro_RO: Tip de fișier incorect

en: Info
ro_RO: Informații

en: Information
ro_RO: Informații

en: Insert into %s
ro_RO: Inserează în %s

en: Insert into post
ro_RO: Inserează în articol

en: Installed
ro_RO: Instalat

en: Instruction placement
ro_RO: Plasare instrucțiuni

en: Instructions
ro_RO: Instrucțiuni

en: Instructions for authors. Shown when submitting data
ro_RO: Instrucțiuni pentru autori. Sunt arătate când se trimit date

en: Introducing ACF PRO
ro_RO: Introducere în ACF PRO

en: Invalid nonce.
ro_RO: Nunicul nu este valid.

en: Invalid post ID.
ro_RO: ID invalid pentru articol.

en: Invalid request.
ro_RO: Cererea nu este validă.

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
ro_RO: Este puternic recomandat să faceți o copie de siguranța a bazei de date înainte de a începe procesul de actualizare. Ești sigur că vrei să începi actualizarea acum?

en: Item Link
ro_RO: Legătură la element

en: Item Published
ro_RO: Am publicat elementul

en: Item Published Privately
ro_RO: Am publicat elementul ca privat

en: Item Scheduled
ro_RO: Am programat elementul

en: Item Updated
ro_RO: Am actualizat elementul

en: Items List
ro_RO: Listă cu elemente

en: Items List Navigation
ro_RO: Navigare în lista cu elemente

en: Key
ro_RO: Cheie

en: Label
ro_RO: Etichetă

en: Label placement
ro_RO: Plasare etichetă

en: Labels
ro_RO: Etichete

en: Large
ro_RO: Mare

en: Last updated: %s
ro_RO: Ultima actualizare: %s

en: Latest Version
ro_RO: Ultima versiune

en: Layout
ro_RO: Aranjament

en: Leave blank for no limit
ro_RO: Lasă gol pentru fără limită

en: Left aligned
ro_RO: Aliniere Stanga

en: Length
ro_RO: Lungime

en: Library
ro_RO: Bibliotecă

en: License Key
ro_RO: Cod de activare

en: Limit the media library choice
ro_RO: Limitați alegerea librăriei media

en: Link
ro_RO: Legătură

en: Link Array
ro_RO: Tablou de legături

en: Link existing field groups
ro_RO: Leagă grupurile de câmpuri existente

en: Load Terms
ro_RO: Încarcă termeni

en: Loading
ro_RO: Încarc

en: Local JSON
ro_RO: JSON local

en: Location
ro_RO: Locație

en: Location not found: %s
ro_RO: Nu am găsit locația: %s

en: Location type "%s" is already registered.
ro_RO: Tipul de locație „%s” este deja înregistrat.

en: Logged in
ro_RO: Autentificat

en: Many fields have undergone a visual refresh to make ACF look better than ever! Noticeable changes are seen on the gallery, relationship and oEmbed (new) fields!
ro_RO: Multe câmpuri au dobândit un nou design vizual pentru a face ACF un produs mai ușor de folosit! Schimbările pot fi văzute în special, la câmpurile Galerie, Relații și oEmbed(nou)!

en: Maximum
ro_RO: Maxim

en: Maximum Layouts
ro_RO: Scheme Maxime

en: Maximum Rows
ro_RO: Numărul maxim de Linii

en: Maximum Selection
ro_RO: Selecție maximă

en: Maximum Value
ro_RO: Valoare maximă

en: Maximum posts
ro_RO: Număr maxim de articole

en: Maximum rows reached ({max} rows)
ro_RO: Numărul maxim de linii a fost atins ({max} rows)

en: Maximum selection reached
ro_RO: Selecția maximă atinsă

en: Maximum values reached ( {max} values )
ro_RO: Valorile maxime atinse  ( {max} valori )

en: Maximum {label} limit reached ({max} {identifier})
ro_RO: Numărul maxim de {label} a fost atins ({max} {identifier})

en: Medium
ro_RO: Medie

en: Menu
ro_RO: Meniu

en: Menu Item
ro_RO: Element de meniu

en: Menu Label
ro_RO: Etichetă meniu

en: Menu Locations
ro_RO: Locații pentru meniuri

en: Menu Name
ro_RO: Nume meniu

en: Menu Position
ro_RO: Poziție meniu

en: Menu items
ro_RO: Elemente de meniu

en: Menus
ro_RO: Meniuri

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Minimum
ro_RO: Minim

en: Minimum Layouts
ro_RO: Scheme Minime

en: Minimum Rows
ro_RO: Numărul minim de Linii

en: Minimum Selection
ro_RO: Selecție minimă

en: Minimum Value
ro_RO: Valoare minimă

en: Minimum posts
ro_RO: Număr minim de articole

en: Minimum rows reached ({min} rows)
ro_RO: Numărul minim de linii a fost atins ({min} rows)

en: More AJAX
ro_RO: Mai mult AJAX

en: More fields use AJAX powered search to speed up page loading
ro_RO: Mai multe câmpuri folosesc puterea de căutare AJAX pentru a micșora timpul de încărcare al paginii

en: Most Used
ro_RO: Cel mai mult folosite

en: Move
ro_RO: Mută

en: Move Complete.
ro_RO: Mutare Completă.

en: Move Custom Field
ro_RO: Mută câmpul personalizat

en: Move Field
ro_RO: Mută câmpul

en: Move field group to trash?
ro_RO: Muți grupul de câmpuri la gunoi?

en: Move field to another group
ro_RO: Mută câmpul în alt grup

en: Move to trash. Are you sure?
ro_RO: Mută în coșul de gunoi. Ești sigur?

en: Moving Fields
ro_RO: Câmpuri care pot fi mutate

en: Multi Select
ro_RO: Selectie multiplă

en: Multiple Values
ro_RO: Mai multe valori

en: Name
ro_RO: Nume

en: Name Field Description
ro_RO: Descriere câmp nume

en: New %s
ro_RO: %s nou

en: New Field
ro_RO: Câmp nou

en: New Field Group
ro_RO: Grup de câmpuri nou

en: New Forms
ro_RO: Noi formulare

en: New Gallery
ro_RO: Galerie Nouă

en: New Item
ro_RO: Element nou

en: New Item Name
ro_RO: Nume element nou

en: New Lines
ro_RO: Linii noi

en: New Post
ro_RO: Articol nou

en: New Post Type
ro_RO: Tip de articol nou

en: New Relationship field setting for 'Filters' (Search, Post Type, Taxonomy)
ro_RO: Setările noului câmp de relaționare pentru Filtre (Caută, Tipul Articolului, Taxonomie)

en: New Settings
ro_RO: Configurări noi

en: New Tab Group
ro_RO: Grup de file nou

en: New Tag Name
ro_RO: Nume etichetă nouă

en: New Taxonomy
ro_RO: Taxonomie nouă

en: New archives group in page_link field selection
ro_RO: Noua arhivă de grup în selecția page_link

en: New auto export to JSON feature allows field settings to be version controlled
ro_RO: Noua funcționalitate de auto export în JSON permite ca setările câmpurilor să fie versionabile

en: New auto export to JSON feature improves speed
ro_RO: Noua funcționalitate de auto import în JSON îmbunătățește viteza

en: New field group functionality allows you to move a field between groups & parents
ro_RO: Noua funcționalitate a grupului de câmpuri îți permite acum să muți câmpurile între grupuri

en: New functions for options page allow creation of both parent and child menu pages
ro_RO: Noile funcții pentru opțiunile pagini îți permite acum create de pagini meniu și submeniuri

en: No
ro_RO: Nu

en: No %s found
ro_RO: Nu am găsit niciun %s

en: No %s found in Trash
ro_RO: Nu am găsit niciun %s la gunoi

en: No Custom Field Groups found for this options page. <a href="%s">Create a Custom Field Group</a>
ro_RO: Nu a fost găsit nici un grup de câmpuri personalizate. <a href="%s">Creează un Grup de Câmpuri Personalizat</a>

en: No Field Groups found
ro_RO: Nu am găsit niciun grup de câmpuri

en: No Field Groups found in Trash
ro_RO: Nu am găsit niciun grup de câmpuri la gunoi

en: No Fields found
ro_RO: Nu am găsit niciun câmp

en: No Fields found in Trash
ro_RO: Nu am găsit niciun câmp la gunoi

en: No Formatting
ro_RO: Fără formatare

en: No Items Found
ro_RO: Nu am găsit niciun element

en: No Items Found in Trash
ro_RO: Nu am găsit niciun element la gunoi

en: No Post Types found
ro_RO: Nu am găsit niciun tip de articol

en: No Post Types found in Trash
ro_RO: Nu am găsit niciun tip de articol la gunoi

en: No Taxonomies found
ro_RO: Nu am găsit nicio taxonomie

en: No Taxonomies found in Trash
ro_RO: Nu am găsit nicio taxonomie la gunoi

en: No Terms
ro_RO: Niciun termen

en: No field groups selected
ro_RO: Nu ai selectat niciun grup de câmpuri

en: No fields. Click the <strong>+ Add Field</strong> button to create your first field.
ro_RO: Nici un câmp. Click pe butonul <strong>+ Adaugă Câmp</strong> pentru a crea primul câmp.

en: No file selected
ro_RO: Nu ai selectat niciun fișier

en: No image selected
ro_RO: Nu ai selectat nicio imagine

en: No matches found
ro_RO: Nu am găsit nicio potrivire

en: No options pages exist
ro_RO: Nu există nicio pagină de opțiuni

en: No posts found
ro_RO: Nu am găsit niciun articol

en: No posts found in Trash
ro_RO: Nu am găsit niciun articol la gunoi

en: No search results for '%s'
ro_RO: Niciun rezultat de căutare pentru „%s”

en: No tags
ro_RO: Nicio etichetă

en: No tags found
ro_RO: Nu am găsit nicio etichetă

[ctx: No terms]
en: No %s
ro_RO: Fără %s

en: No updates available.
ro_RO: Nu este disponibilă nicio actualizare.

en: None
ro_RO: Nici unul

en: Normal (after content)
ro_RO: Normal (după conținut)

en: Not Found
ro_RO: Nu am găsit

en: Nothing to import
ro_RO: Nimic pentru import

en: Null
ro_RO: Gol

en: Number
ro_RO: Număr

en: Opens in a new window/tab
ro_RO: Se deschide într-o fereastră/filă nouă

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Options Page
ro_RO: Pagină opțiuni

en: Options Pages
ro_RO: Pagini opțiuni

en: Options Updated
ro_RO: Opțiunile au fost actualizate

en: Order
ro_RO: Ordine

en: Order No.
ro_RO: Nr. crt.

en: Other
ro_RO: Altceva

en: Overview
ro_RO: Prezentare generală

en: Page
ro_RO: Pagină

en: Page Attributes
ro_RO: Atribute pagină

en: Page Link
ro_RO: Legătură la pagină

en: Page Parent
ro_RO: Părinte pagină

en: Page Template
ro_RO: Șablon de pagini

en: Page Type
ro_RO: Tip de pagină

en: Pages
ro_RO: Pagini

en: Pagination
ro_RO: Paginație

en: Parent
ro_RO: Părinte

en: Parent %s
ro_RO: %s părinte

en: Parent %s:
ro_RO: %s părinte:

en: Parent Category
ro_RO: Categorie părinte

en: Parent Category:
ro_RO: Categorie părinte:

en: Parent Field Description
ro_RO: Descriere câmp părinte

en: Parent Item
ro_RO: Element părinte

en: Parent Page (has children)
ro_RO: Pagină părinte (are copii)

en: Parent Page:
ro_RO: Pagină părinte:

en: Password
ro_RO: Parolă

en: Permalink
ro_RO: Legătură permanentă

en: Permalinks for this post type are disabled.
ro_RO: Legăturile permanente pentru acest tip de articol sunt dezactivate.

en: Permalinks for this taxonomy are disabled.
ro_RO: Legăturile permanente pentru această taxonomie sunt dezactivate.

en: Permissions
ro_RO: Permisiuni

en: Placeholder Text
ro_RO: Text substituent

en: Placement
ro_RO: Plasare

en: Please enter your license key above to unlock updates
ro_RO: Te rog sa introduci codul de activare în câmpul de mai sus pentru a permite actualizări

en: Please select at least one site to upgrade.
ro_RO: Te rog selectează cel puțin un site pentru actualizare.

en: Please select the destination for this field
ro_RO: Te rog selectează destinația pentru acest câmp

en: Popular
ro_RO: Populare

en: Popular %s
ro_RO: %s populare

en: Popular Items
ro_RO: Elemente populare

en: Popular Tags
ro_RO: Etichete populare

en: Popular fields
ro_RO: Câmpuri populare

en: Position
ro_RO: Poziție

en: Post
ro_RO: Articol

en: Post Archives
ro_RO: Arhive articole

en: Post Attributes
ro_RO: Atribute articol

en: Post Category
ro_RO: Categorie de articole

en: Post Format
ro_RO: Format de articol

en: Post ID
ro_RO: ID articol

en: Post Link
ro_RO: Legătură la articol

en: Post Object
ro_RO: Obiect articol

en: Post Status
ro_RO: Stare articol

en: Post Taxonomy
ro_RO: Taxonomie articol

en: Post Template
ro_RO: Șablon de articole

en: Post Type
ro_RO: Tip de articol

en: Post Types
ro_RO: Tipuri de articol

en: Post published privately.
ro_RO: Am publicat articolul ca privat.

en: Post published.
ro_RO: Am publicat articolul.

en: Post reverted to draft.
ro_RO: Articolul a revenit la ciornă.

en: Post scheduled.
ro_RO: Am programat articolul.

en: Post type activated. | %s post types activated.
ro_RO[0]: Am activat tipul de articol.
ro_RO[1]: Am activat %s tipuri de articol.
ro_RO[2]: Am activat %s de tipuri de articol.

en: Post type deactivated. | %s post types deactivated.
ro_RO[0]: Am dezactivat tipul de articol.
ro_RO[1]: Am dezactivat %s tipuri de articol.
ro_RO[2]: Am dezactivat %s de tipuri de articol.

en: Post type deleted.
ro_RO: Am șters tipul de articol.

en: Post type draft updated.
ro_RO: Am actualizat ciorna tipului de articol.

en: Post type saved.
ro_RO: Am salvat tipul de articol.

en: Post type scheduled for.
ro_RO: Am programat tipul de articol.

en: Post type submitted.
ro_RO: Am trimis tipul de articol.

en: Post type synchronized. | %s post types synchronized.
ro_RO[0]: Am sincronizat tipul de articol.
ro_RO[1]: Am sincronizat %s tipuri de articol.
ro_RO[2]: Am sincronizat %s de tipuri de articol.

en: Post type updated.
ro_RO: Am actualizat tipul de articol.

en: Post updated
ro_RO: Am actualizat articolul

en: Post updated.
ro_RO: Am actualizat articolul.

en: Posts
ro_RO: Articole

en: Posts Page
ro_RO: Pagină articole

en: Posts list
ro_RO: Listă cu articole

en: Posts list navigation
ro_RO: Navigare în lista cu articole

en: Powerful Features
ro_RO: Caracteristici puternice

en: Prepend
ro_RO: Adaugă înainte

en: Prepend to the beginning
ro_RO: Adaugă la început

en: Presentation
ro_RO: Prezentare

en: Preview Size
ro_RO: Dimensiune previzualizare

en: Publish
ro_RO: Publică

en: Published
ro_RO: Publicat

en: Query Variable
ro_RO: Variabilă pentru interogare

en: Quick Edit
ro_RO: Editare rapidă

en: Radio Button
ro_RO: Buton radio

en: Radio Buttons
ro_RO: Butoane radio

en: Read more about <a href="%s">ACF PRO features</a>.
ro_RO: Citește mai mult despre <a href="%s">Caracteristicile ACF PRO</a>.

en: Reading upgrade tasks...
ro_RO: Citirea sarcinilor necesare pentru actualizare...

en: Redesigning the data architecture has allowed sub fields to live independently from their parents. This allows you to drag and drop fields in and out of parent fields!
ro_RO: Refacerea arhitecturii tipurilor de date a permis ca sub câmpurile să fie independente de câmpurile părinte. Acest lucru vă permite să trageți și să eliberați câmpurile în și în afara câmpurilor părinte!

en: Regenerate
ro_RO: Regenerează

en: Register
ro_RO: Înregistrează

en: Relational
ro_RO: Relațional

en: Relationship
ro_RO: Relație

en: Relationship Field
ro_RO: Câmp de realționare

en: Remove
ro_RO: Înlătură

en: Remove Featured Image
ro_RO: Înlătură imaginea reprezentativă

en: Remove featured image
ro_RO: Înlătură imaginea reprezentativă

en: Remove layout
ro_RO: Înlătură Schema

en: Remove row
ro_RO: Înlătură linie

en: Reorder
ro_RO: Reordonează

en: Reorder Layout
ro_RO: Reordonează Schema

en: Required
ro_RO: Obligatoriu

en: Required?
ro_RO: Obligatoriu?

en: Resources
ro_RO: Resurse

en: Restrict which files can be uploaded
ro_RO: Restricționează fișierele care pot fi încărcate

en: Restrict which images can be uploaded
ro_RO: Restricționează imaginile care pot fi încărcate

en: Return Format
ro_RO: Format returnat

en: Return Value
ro_RO: Valoare returnată

en: Reverse current order
ro_RO: Inversează ordinea curentă

en: Revisions
ro_RO: Revizii

en: Row
ro_RO: Rând

en: Rows
ro_RO: Rânduri

en: Rules
ro_RO: Reguli

en: Save 'other' values to the field's choices
ro_RO: Salvează valoarea 'Altceva' la opțiunile câmpului

en: Save Changes
ro_RO: Salvează modificările

en: Save Custom Values
ro_RO: Salvează valorile personalizate

en: Save Format
ro_RO: Salvează formatul

en: Save Other
ro_RO: Salvează Altceva

en: Save Terms
ro_RO: Salvează termenii

en: Seamless (no metabox)
ro_RO: Omogen (fără casetă meta)

en: Search
ro_RO: Caută

en: Search %s
ro_RO: Caută %s

en: Search Field Groups
ro_RO: Caută grupuri de câmpuri

en: Search Fields
ro_RO: Caută câmpuri

en: Search Items
ro_RO: Caută elemente

en: Search Post Types
ro_RO: Caută tipuri de articol

en: Search Posts
ro_RO: Caută articole

en: Search Tags
ro_RO: Caută etichete

en: Search Taxonomies
ro_RO: Caută taxonomii

en: Search fields...
ro_RO: Caută câmpuri...

en: Search for address...
ro_RO: Caută adresa...

en: Search...
ro_RO: Caută...

en: See what's new in <a href="%s">version %s</a>.
ro_RO: Vezi ce este nou în <a href="%s">versiunea %s</a>.

en: Select %s
ro_RO: Selectează %s

en: Select Color
ro_RO: Selectează culoarea

en: Select Field
ro_RO: Selectează câmpul

en: Select Field Groups
ro_RO: Selectează grupurile de câmpuri

en: Select Field Type
ro_RO: Selectează tipul de câmp

en: Select File
ro_RO: Selectează fișierul

en: Select Image
ro_RO: Selectează o imagine

en: Select Link
ro_RO: Selectează legătura

en: Select Post Types
ro_RO: Selectează tipurile de articol

en: Select Taxonomies
ro_RO: Selectează taxonomiile

en: Select default color
ro_RO: Selectează culoarea implicită

en: Select multiple values?
ro_RO: Selectezi mai multe valori?

en: Select post type
ro_RO: Selectează tipul de articol

en: Select taxonomy
ro_RO: Selectează taxonomia

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the field groups.
ro_RO: Alege fișierul JSON ACF pe care dorești să-l imporți. Când vei apăsa butonul import de mai jos, ACF v-a importa toate grupurile de câmpuri.

en: Select the appearance of this field
ro_RO: Selectează aspectul acestui câmp

en: Select the field groups you would like to export and then select your export method. Use the download button to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Use the generate button to export to PHP code which you can place in your theme.
ro_RO: Selectați grupurile de câmpuri pe care doriți să le exportați și apoi selectați metoda de export. Folosiți butonul de descărcare pentru a exporta într-un fișier .json pe care apoi îl puteți folosi pentru a importa într-o altă instalare a ACF. Folosiți butonul Generare pentru a exporta totul în cod PHP, pe care îl puteți pune apoi in tema voastră.

en: Select the taxonomy to be displayed
ro_RO: Selectează taxonomia care să fie afișată

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
ro_RO: Te rog să ștergi un caracter

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
en: Please delete %d characters
ro_RO: Te rog să ștergi %d caractere

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
ro_RO: Te rog să introduci cel puțin un caracter

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
en: Please enter %d or more characters
ro_RO: Te rog să introduci %d sau mai multe caractere

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
ro_RO: Încărcarea a eșuat

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
ro_RO: Încarc mai multe rezultate...

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
ro_RO: Nici un rezultat

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
ro_RO: Este disponibil un rezultat, apasă pe Enter pentru a-l selecta.

[ctx: Select2 JS matches_n]
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
ro_RO: Sunt disponibile %d rezultate, folosește tastele săgeată sus și săgeată jos pentru a naviga.

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
ro_RO: Caut...

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
ro_RO: Poți să selectezi numai un singur element

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
en: You can only select %d items
ro_RO: Poți să selectezi numai %d elemente

en: Selected elements will be displayed in each result
ro_RO: Elementele selectate vor fi afișate în fiecare rezultat

en: Send Trackbacks
ro_RO: Trimite trackback-uri

en: Separate %s with commas
ro_RO: Separă %s cu virgule

en: Separate Items With Commas
ro_RO: Separă elementele cu virgule

en: Separate tags with commas
ro_RO: Separă etichetele cu virgule

en: Set featured image
ro_RO: Stabilește imaginea reprezentativă

en: Set the initial zoom level
ro_RO: Setează nivelul de zoom inițial

en: Sets the textarea height
ro_RO: Setează înălțimea zonei text

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Show In Admin Bar
ro_RO: Arată în bara de administrare

en: Show In Admin Menu
ro_RO: Arată în meniul de administrare

en: Show In REST API
ro_RO: Arată în REST API

en: Show In UI
ro_RO: Arată în UI

en: Show Media Upload Buttons?
ro_RO: Arăți butoanele de încărcare Media?

en: Show in REST API
ro_RO: Arată în REST API

en: Show this field group if
ro_RO: Arată acest grup de câmpuri dacă

en: Show this field if
ro_RO: Arată acest câmp dacă

en: Shown when entering data
ro_RO: Afișat la introducerea datelor

en: Side
ro_RO: Lateral

en: Single Value
ro_RO: O singură valoare

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
ro_RO: Un singur cuvânt, fără spații. Sunt permise liniuțe-jos și cratime

en: Site is up to date
ro_RO: Site-ul este actualizat

en: Site requires database upgrade from %1$s to %2$s
ro_RO: Trebuie actualizată baza de date a site-ului de %1$s la %2$s

en: Slug
ro_RO: Descriptor

en: Slug Field Description
ro_RO: Descriere câmp descriptor

en: Smarter field settings
ro_RO: Setări deștepte ale câmpurilor

en: Sorry, this browser does not support geolocation
ro_RO: Regret, acest navigator nu acceptă localizarea geografică

en: Sort Terms
ro_RO: Sortează termenii

en: Sort by date modified
ro_RO: Sortează după data modficării

en: Sort by date uploaded
ro_RO: Sortează după data încărcării

en: Sort by title
ro_RO: Sortează după titlu

en: Spam Detected
ro_RO: Am detectat spam

en: Specify the returned value on front end
ro_RO: Specificați valoarea returnată în front end

en: Specify the value returned
ro_RO: Specifică valoarea returnată

en: Standard (WP metabox)
ro_RO: Standard (casetă meta WP)

en: Status
ro_RO: Stare

en: Step Size
ro_RO: Mărime pas

en: Style
ro_RO: Stil

en: Stylised UI
ro_RO: UI stilizat

en: Sub Fields
ro_RO: Sub-câmpuri

en: Super Admin
ro_RO: Super-administrator

en: Support
ro_RO: Suport Tehnic

en: Swapped XML for JSON
ro_RO: Am schimbat XML în favoarea JSON

en: Sync
ro_RO: Sincronizează

en: Sync available
ro_RO: Sincronizarea este disponibilă

en: Synchronise field group
ro_RO: Sincronizare grup de câmpuri

en: Tab
ro_RO: Filă

en: Table
ro_RO: Tabel

en: Tabs
ro_RO: File

en: Tag
ro_RO: Etichetă

en: Tag Cloud
ro_RO: Nor de etichete

en: Tags
ro_RO: Etichete

en: Tags list
ro_RO: Listă cu etichete

en: Tags list navigation
ro_RO: Navigare în lista cu etichete

en: Taxonomies
ro_RO: Taxonomii

en: Taxonomy
ro_RO: Taxonomie

en: Taxonomy Key
ro_RO: Cheie taxonomie

en: Taxonomy activated. | %s taxonomies activated.
ro_RO[0]: Am activat taxonomia.
ro_RO[1]: Am activat %s taxonomii.
ro_RO[2]: Am activat %s de taxonomii.

en: Taxonomy deactivated. | %s taxonomies deactivated.
ro_RO[0]: Am dezactivat taxonomia.
ro_RO[1]: Am dezactivat %s taxonomii.
ro_RO[2]: Am dezactivat %s de taxonomii.

en: Taxonomy deleted.
ro_RO: Am șters taxonomia.

en: Taxonomy draft updated.
ro_RO: Am actualizat ciorna taxonomiei.

en: Taxonomy saved.
ro_RO: Am salvat taxonomia.

en: Taxonomy scheduled for.
ro_RO: Am programat taxonomia.

en: Taxonomy submitted.
ro_RO: Am trimis taxonomia.

en: Taxonomy synchronized. | %s taxonomies synchronized.
ro_RO[0]: Am sincronizat taxonomia.
ro_RO[1]: Am sincronizat %s taxonomii.
ro_RO[2]: Am sincronizat %s de taxonomii.

en: Taxonomy updated.
ro_RO: Am actualizat taxonomia.

en: Term Description
ro_RO: Descriere termen

en: Term ID
ro_RO: ID termen

en: Term Name
ro_RO: Nume termen

en: Term Object
ro_RO: Obiect termen

en: Term Slug
ro_RO: Descriptor termen

en: Terms
ro_RO: Termeni

en: Text Area
ro_RO: Zonă text

en: Text Only
ro_RO: Numai text

en: Text shown when active
ro_RO: Text arătat când este activ

en: Text shown when inactive
ro_RO: Text arătat când este inactiv

en: Thank you for updating to %s v%s!
ro_RO: Îți mulțumim pentru actualizarea făcută la %s v%s!

en: Thank you for updating! ACF %s is bigger and better than ever before. We hope you like it.
ro_RO: Iți mulțumim pentru actualizare! ACF %s  a devenit mai mare și mai bun. Sperăm să-ți placă.

en: The "slug" is the URL-friendly version of the name. It is usually all lower case and contains only letters, numbers, and hyphens.
ro_RO: „Descriptorul” este versiunea prietenoasă a URL-ului pentru nume. De obicei, are numai minuscule și este compus din litere, cifre și cratime.

en: The %1$s field can now be found in the %2$s field group
ro_RO: Câmpul %1$s poate fi găsit acum în grupul de câmpuri %2$s

en: The %s field can now be found in the %s field group
ro_RO: Acest %s câmp acum poate fi găsit în %s grupul de câmpuri

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
ro_RO: Modificările pe care le-ai făcut se vor pierde dacă părăsești această pagină

en: The following code can be used to register a local version of the selected field group(s). A local field group can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file.
ro_RO: Următorul bloc de cod poate fi folosit pentru a înregistra o copie locală a grupului(lor) de câmpuri selectat(e). Un grup de câmpuri local poate facilita multe beneficii cum ar fi un timp de încărcare mai mic, control al versiunii și câmpuri / setări dinamice. Pentru a beneficia de toate acestea nu trebuie decât să copiați și să inserați următorul bloc de cod în fișierul functions.php al temei sau să-l includeți într-un fișier extern.

en: The format displayed when editing a post
ro_RO: Formatul afișat la editarea unui articol

en: The format returned via template functions
ro_RO: Formatul rezultat via funcțiilor șablon

en: The format used when saving a value
ro_RO: Formatul folosit la salvarea unei valori

en: The gallery field has undergone a much needed facelift
ro_RO: Câmpul Galierie a suferit un facelift bine meritat

en: The name is how it appears on your site
ro_RO: Numele este așa cum apare pe site-ul tău

en: The name of the default term.
ro_RO: Numele termenului implicit.

en: The post type key must be under 20 characters.
ro_RO: Cheia tipului de articol trebuie să aibă mai puțin de 20 de caractere.

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
ro_RO: Textul "field_" nu poate fi folosit la începutul denumirii unui câmp

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
ro_RO: Acest câmp nu poate fi mutat până când nu îi salvezi modificările

en: This field has a limit of {max} {identifier}
ro_RO: Acest câmp are o limită de {max} {identifier}

en: This field requires at least {min} {identifier}
ro_RO: Acest câmp necesită cel puțin {min} {identifier}

en: This field requires at least {min} {label} {identifier}
ro_RO: Acest câmp necesită cel puțin {min} {label} {identifier}

en: This is the name which will appear on the EDIT page
ro_RO: Acesta este numele care va apărea în pagina EDITEAZĂ

en: Thumbnail
ro_RO: Miniatură

en: Time Picker
ro_RO: Selector de oră

en: TinyMCE will not be initialized until field is clicked
ro_RO: TinyMCE nu va fi inițializat până când câmpul nu este bifat

en: Title
ro_RO: Titlu

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%s">Updates</a> page. If you don't have a licence key, please see <a href="%s">details & pricing</a>.
ro_RO: Pentru a activa actualizările, este nevoie să introduci licența în pagina <a href="%s">de actualizări</a>. Dacă nu ai o licență, verifică aici <a href="%s">detaliile și prețul</a>.

en: To help make upgrading easy, <a href="%s">login to your store account</a> and claim a free copy of ACF PRO!
ro_RO: Pentru a facilita actualizarea într-un mod ușor, <a href="%s">intră în contul tău</a> și obține o copie gratis a ACF PRO!

en: Toggle All
ro_RO: Comută tot

en: Toolbar
ro_RO: Bară de unelte

en: Tools
ro_RO: Unelte

en: Top Level Page (no parent)
ro_RO: Pagină de primul nivel (fără părinte)

en: Top aligned
ro_RO: Aliniere Sus

en: Trackbacks
ro_RO: Trackback-uri

en: True / False
ro_RO: Adevărat / False

en: Try a different search term or browse %s
ro_RO: Încearcă un alt termen de căutare sau răsfoiește %s

en: Type
ro_RO: Tip

en: URL Slug
ro_RO: Descriptor URL

en: URLs
ro_RO: URL-uri

en: Under the Hood
ro_RO: Sub capată

en: Unknown field
ro_RO: Câmp necunoscut

en: Unknown field group
ro_RO: Grup de câmpuri necunoscut

en: Update
ro_RO: Actualizează

en: Update %s
ro_RO: Actualizează %s

en: Update Available
ro_RO: Sunt disponibile actualizări

en: Update File
ro_RO: Actualizează fișierul

en: Update Image
ro_RO: Actualizează imaginea

en: Update Information
ro_RO: Actualizează infromațiile

en: Update Item
ro_RO: Actualizează elementul

en: Update Plugin
ro_RO: Actualizează Modulul

en: Update Tag
ro_RO: Actualizează eticheta

en: Updates
ro_RO: Actualizări

en: Upgrade Database
ro_RO: Actualizează baza de date

en: Upgrade Notice
ro_RO: Anunț Actualizări

en: Upgrade Now
ro_RO: Actualizează acum

en: Upgrade Sites
ro_RO: Actualizează site-urile

en: Upgrade complete.
ro_RO: Actualizarea este finalizată.

en: Upgrade failed.
ro_RO: Actualizarea a eșuat.

en: Upgrade to PRO
ro_RO: Actualizează la PRO

en: Upgrading data to version %s
ro_RO: Actualizarea datelor la versiunea %s

en: Uploaded to post
ro_RO: Încărcate pentru acest articol

en: Uploaded to this post
ro_RO: Încărcate pentru acest articol

en: Use AJAX to lazy load choices?
ro_RO: Folosiți AJAX pentru a încărca alegerile în modul ”Lazy Load”?

en: Use Featured Image
ro_RO: Folosește imaginea reprezentativă

en: Use as featured image
ro_RO: Folosește ca imagine reprezentativă

en: User
ro_RO: Utilizator

en: User Array
ro_RO: Tablou de utilizatori

en: User Form
ro_RO: Formularul Utilizatorului

en: User ID
ro_RO: ID utilizator

en: User Object
ro_RO: Obiect utilizator

en: User Role
ro_RO: Rol utilizator

en: Users
ro_RO: Utilizatori

en: Validate Email
ro_RO: Validează emailul

en: Validation
ro_RO: Validare

en: Validation failed
ro_RO: Validarea a eșuat

en: Validation successful
ro_RO: Validare făcută cu succes

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Value contains
ro_RO: Valoarea conține

en: Value is equal to
ro_RO: Valoarea este egală cu

en: Value is greater than
ro_RO: Valoarea este mai mare decât

en: Value is less than
ro_RO: Valoarea este mai mică decât

en: Value is not equal to
ro_RO: Valoarea nu este egală cu

en: Value must be a number
ro_RO: Valoarea trebuie să fie un număr

en: Value must be a valid URL
ro_RO: Valoarea trebuie să fie un URL valid

en: Value must be equal to or higher than %d
ro_RO: Valoarea trebuie să fie egală sau mai mare decât %d

en: Value must be equal to or lower than %d
ro_RO: Valoarea trebuie să fie egală sau mai mică decât %d

en: Value must not exceed %d characters
ro_RO: Valoarea nu trebuie să depășească %d caractere

en: Version %s
ro_RO: Versiunea %s

en: View %s
ro_RO: Vezi %s

en: View Field
ro_RO: Vezi câmpul

en: View Field Group
ro_RO: Vezi grupul de câmpuri

en: View Item
ro_RO: Vezi elementul

en: View Items
ro_RO: Vezi elementele

en: View Post
ro_RO: Vezi articolul

en: View Post Type
ro_RO: Vezi tipul de articol

en: View Posts
ro_RO: Vezi articolele

en: View Tag
ro_RO: Vezi eticheta

en: View Taxonomy
ro_RO: Vezi taxonomia

en: View details
ro_RO: Vezi detaliile

en: Viewing back end
ro_RO: Vizualizare în partea administrativă

en: Viewing front end
ro_RO: Vizualizare în partea din față

en: Visibility
ro_RO: Vizibilitate

en: Visit website
ro_RO: Vizitează site-ul web

en: Visual
ro_RO: Vizual

en: Visual & Text
ro_RO: Vizual și text

en: Visual Only
ro_RO: Numai vizual

en: WYSIWYG Editor
ro_RO: Editor WYSIWYG

en: We also wrote an <a href="%s">upgrade guide</a> to answer any questions, but if you do have one, please contact our support team via the <a href="%s">help desk</a>
ro_RO: De asemenea am pus la dispoziția ta <a href="%s">un ghid de actualizare</a> pentru a răspunde tuturor întrebărilor, dar dacă totuși ai o întrebare, te rog sa contactezi echipa noastră de suport, folosind <a href="%s">help desk</a>

en: We think you'll love the changes in %s.
ro_RO: Credem că vei îndrăgi shimbările în %s.

en: We're changing the way premium functionality is delivered in an exciting way!
ro_RO: Am schimbat modul în care funcționalitatea premium este transmisă!

en: Week Starts On
ro_RO: Săptămâna începe

en: Welcome to Advanced Custom Fields
ro_RO: Bine ai venit la Câmpuri Personalizate Avansate

en: What's New
ro_RO: Ce este nou

en: Widget
ro_RO: Piesă

en: Widgets
ro_RO: Piese

en: Width
ro_RO: Lățime

en: Wrapper Attributes
ro_RO: Atribute învelitoare

en: Wysiwyg Editor
ro_RO: Editor Vizual

en: Yes
ro_RO: Da

en: acf_form() can now create a new post on submission
ro_RO: acf_form() poate crea acum un nou articol odată ce cererea a fost trimisă

en: and
ro_RO: și

en: checked
ro_RO: marcat

en: class
ro_RO: clasă

en: copy
ro_RO: copie

en: id
ro_RO: ID

en: is equal to
ro_RO: este egal cu

en: is not equal to
ro_RO: nu este egal cu

en: layout
ro_RO: schemă

en: layouts
ro_RO: scheme

[ctx: noun]
en: Clone
ro_RO: Clonare

[ctx: noun]
en: Select
ro_RO: Selectează

en: or
ro_RO: sau

[ctx: post status]
en: Active
ro_RO: Activ

[ctx: post status]
en: Registration Failed
ro_RO: Înregistrarea a eșuat

en: post type
ro_RO: tip de articol

en: red : Red
ro_RO: roșu : Roșu

en: remove {layout}?
ro_RO: înlătură {layout}?

en: taxonomy
ro_RO: taxonomie

[ctx: verb]
en: Edit
ro_RO: Editează

[ctx: verb]
en: Select
ro_RO: Selectează

[ctx: verb]
en: Update
ro_RO: Actualizează

en: width
ro_RO: lățime

en: {available} {label} {identifier} available (max {max})
ro_RO: {available} {label} {identifier} disponibile (max {max})

en: {required} {label} {identifier} required (min {min})
ro_RO: {required} {label} {identifier} obligatoriu (min {min})

en: ← Go to %s
ro_RO: ← Mergi la %s

en: ← Go to tags
ro_RO: ← Mergi la etichete
